Вироби з кування

Ковальська справа - це вміння з марного шматка заліза зробити щось більш цінне. Головний матеріал для роботи коваля - метали: залізо, чавун, сталь, а також бронза, мідь, свинець, благородні метали. Кузня - майстерня, в якій проводиться ручна обробка металу, як правило, куванням. У зв'язку з малою продуктивністю праці та науково-технічним прогресом втратила своє значення; ручне виробництво змінилося фабричним потоковим. На зміну майстерні прийшли ковальські цехи з механічними та гідравлічними молотами, прокатними станами і т. д. У сучасній кузні займаються, як правило, ручний художнім куванням і виготовляють штучні вироби.
З кожним роком стабільно зростає попит на вироби ковальської справи. Елементи художньої ковки прикрашають офіси, будинки, заміські котеджі і широко використовуються в ландшафтному дизайні. Ковані вироби вражають нас своєю красою, і, здається, що людські руки не можуть зробити такого. Ми бачимо різні ковані огорожі, ворота, оригінальні завитки - елементи, з котрорих вони створюються і все це завдяки сучасним технологіям і спеціальним ковальському устаткуванню, які дозволяють виготовляти ковані вироби в майстерні або небоьшом цеху. Ми пропонуємо Вам для прочитання статтю, щоб краще зрозуміти суть ковальської справи.

Універсальна кузня

В епоху Середньовіччя навколо поняття універсалій розгорнулася одна із самих гарячих дискусій, що поклала початок трьом філософським течіям: номіналізм, концептуалізму і реалізму. Факт сам по собі, звичайно, примітний, проте виникає питання: «Яке відношення він має до теми нашої розмови?» А справа в тому, що якістю універсальності володіють елементи, вироблені за технологією машинного кування. І це надає власнику ковальського обладнання та їх замовникам найширший спектр можливостей.

Універсальний комплект

Пропоновані споживачеві стандартні набори елементів, виготовлених на ковальському обладнанні, налічують по кілька сотень, а нерідко і понад тисячу позицій. Це прокат (квадратний і круглий прутки різного перетину, смуга і профільна труба) з нанесеними на нього фактурами з різноманітними рельєфними малюнками, десятки видів завитків, волют і кілець, кошиків, пік, балясин та інших фігурних елементів і поковок, а також складні фігурні елементи і штамповані деталі - рослинний декор. Помітну частину асортименту - найбільш затребувані споживачем елементи - солідні компанії заготовлюють про запас і акумулюють на складі. Процес накопичення відбувається протягом зими, коли заміське будівництво практично не ведеться, внаслідок чого і попит на ковані вироби знижується. У результаті, якщо розмістити замовлення на виготовлення воріт або огорожі по весні, у вас з'являється шанс отримати жадану річ набагато швидше. Крім того, навіть якщо по нещасливій випадковості у вашому розпорядженні виявляється обмежене число елементів, це не привід для розладу. Згадайте звичайний конструктор, коли з невеликого набору деталей (модулів) збирається маса найрізноманітніших композицій!
Разом з тим модульний принцип надає хай і не необмежені, але достатньо широкі можливості для маневру на стадії проектування, причому за вашої активної участі. Наприклад, якщо проект у цілому вас влаштовує, але при цьому щось таки бентежить, то внесення деяких корективів (скажімо, заміна одних елементів на інші) допоможе надати об'єкту закінченого вигляду, а ви відчуєте себе творцем.

Сам собі коваль

Особливої ​​уваги заслуговує те, що допуск у елементів, вироблених за технологією машинного кування, становить не більше 5 мм. Настільки мала похибка дозволяє проводити збірку, не залучаючи висококваліфікованих фахівців. Так що якщо ви володієте навиками професійного зварника, то, закупивши у виробника необхідний комплект елементів, ви зможете самостійно зібрати і здійснити монтаж. Економія в такому випадку становить більше 50 (!) Відсотків.

Від універсального елемента до універсального еквіваленту

Елементи, вироблені на ковальському обладнанні, можуть стати підмогою для спритного людини у справі добування універсального еквівалента, або, простіше кажучи, грошей. На сьогоднішній день попит на ковані вироби, якісні, але при цьому відносно недорогі, значно випереджає пропозицію. Компаній, що займаються машинної куванням, по всій нашій неосяжній країні не так вже й багато, а про будівельний бум, в тому числі і в сфері заміської нерухомості, не говорить хіба що лінивий. А тому бачиться прямий резон у продажу ковальських елементів. До прикладу, один з найбільших виробників таких - петербурзька фірма «Арсенал' Металлмонтаж» - активно співпрацює з цілою низкою компаній, що купують елементи машинного кування оптом і реалізують їх згодом у роздріб або використовують їх для декорування власних виробів. Прикладом тому можуть служити хоча б виробники металевих дверей, продукція яких, прикрашена парою-трійкою кованих елементів, набуває набагато більш вишуканий вигляд.